Arkadaşlar alexa sıralama yükseltmek için elbette ziyaretçi girişlerinin olması ve gezinti süresinin uzaması gerekmektedir.Ek olarak yapılan her yeni yorum o konunun yeniden indexlemisini sağlar.Böylelikle ilk sıralara doğru yükselirsiniz.

A)Arkadaşlar siteniz gezinmeye müsait olmalı ziyaretçiyi yormayacak bir hızda olmalı.Bazı sitelerin açılışı 2-3 saniyeyi bulmaktadır dolaşmakta bir okadar zor olacaktır.Bu yüzden gelen kullanıcılar hemen alternatif ararlar.Arkadaşlar siteniz hızlı olmalı kullanıcıyı yormamalı.

B)Sitenize mutlaka yorum yapılmalı.Eğer yorum yapılmıyorsa bunu botlarla halledebilirsiniz.Yorum botu kullanarak sitenize yorum atabilirsiniz.Böylelikle farklı İP'ler ile yapılan yorumlar sizin sitenizin sıralamasını hızlı bir şekilde düşürecektir.

C)Öncedende belirttiğim gibi gezinmeye müsait olmalı.Paylaştığınız makaleye gelen bir ziyaretçi sidebarda veya konu bitiminde bulunan yazılara tıklayabilir.Böylelikle sitenizde daha fazla zaman geçirecektir.Mutlaka konu altına veya sidebara ilgi çekecek ve son konuları yerleştirmeyi unutmayın.

D)Sosyal medya etkinliğinizi kullanın,Mutlaka yayınladığınız yazıları Facebook,Twitter,Google,Linkedin,Tumblr,Pinterest vs gibi sosyal medya araçlarından paylaşın.Yazdığınız yazı otomatik olarak paylaşılsın istiyorsanız Jetpack ekletisinde bulunan Paylaşma aracını kullanın.Hesaplarınızı bağladıktan sonra yazdığınız her makale sonrasında otomatik olarak paylaşacaktır hesaplarınızda.


Tamamen denediğim yöntemleri paylaşmak istedim eklemek istedikleriniz varsa yorumda belirtiniz.