Facebook profilimiz ile ilgili bir sorun yaşadığımızda haliyle google amcaya danışıp derdimize çare olmasını istiyoruz.
Danıştığımızda ise çoğu kez aynı sayfalar ve her biri birbirinin kopy pastesi haline gelen siteler karşımıza çıkıyor.

Şimdi hepsini bir köşeye atıyoruz. Facebook profili kapananlar, bilgi almak isteyenler, soru sormak isteyenler bu konuyu dikkatli okumanızı istiyorum.

Facebook ile iletişime geçerken Türkçe mi yazmalıyım İngilizce mi yazmalıyım ?

Değerli arkadaşlar Facebook'a iletilen sorular, öneriler, talepler hangi dilde olursa olsun Facebook bu talepleri, değerlendirmeyi ve öneriyi okumak üzere görevlendirilmiş bir yetkili herzaman mevcutdur.

Öyle yazılara denk geldim ki gülmemek için kendimi zor tuttuğum anlar oldu. Türk kullanıcılar olarak elbetde isteğimizi, önerimizi talebimizi Türkçe bir metin halinde göndereceğiz. Facebook herşeyin farkında ve her koşula ve duruma hazırlıklıdır.

Bir Türk kullanıcısının ingilizce bir metin yazmaya çalışıp veya internet sitelerinde varolan hazır ingilizce metinleri kopy paste yapıp göndermesi yetkilileri gülümsetmekden başka bir işe yaramayacaktır. Büyük ihtimal geri dönüşüm sağlanmayacak geri dönüşümleri uzun zaman alacaktır.

Altın kural: Talebimizi, şikayetimizi açık, anlaşılır, düzgün bir Türkçe ile göndereceğiz.


İnternet üzerinde facebooka ait okadar çok e-mail adresi varki hangisine göndereceğim ?

Evet arkadaşlar facebook ile iletişim kurarken Facebook'un hangi e-mail adresi ile iletişim kuracağız ? aşağıda Facebook'a ait e-mail adresleri mevcut bu adresler ne işe yarar şimdi bunları ele alacağız.

Bunlardan bazıları; "info@facebook.com", "disabled@facebook.com", "privacy@facebook.com", "appeals@facebook.com", "help@corp.facebook.com", "warning@facebook.com"

Bu e-mail adresleri ne işe yarıyor hangi durumlarda hangi e-mail adreslerine yöneleceğiz bunu ele alalım.

info@facebook.com; Facebook ile ilgili herhangi bir öneriniz isteğiniz varsa bu adresi kullanacaksınız.

disabled@facebook.com; Bu adresi facebook profiliniz kapatıldıysa kullanacaksınız.

privacy@facebook.com; Güvenlik ve gizlilik ile ilgili problemlerinizi bu adrese göndereceksiniz.

appeals@facebook.com; Bir grubu, kişiyi ya da olayı şikayet etmek için kullanacaksınız.

help@corp.facebook.com; Facebook dil, karakter problemleri, gizlilik problemleri, profil içi problemlerde.

warning@facebook.com; Facebook'a açıklarını, gördüğünüz yanlışlıkları, facebookun geliştirilmesi ve güvenliği adına bu adresi kullanacaksınız.

Değerli arkadaşlar, her e-mail 'in Facebook şirketi içerisinde kendi departmanları ve onlarca çalışanları var problemeniz neyi teşkil ediyorsa doğru olan adres ile iletişime geçerseniz sizlerle iletişim kurmaları daha hızlı ve geri dönüşümleri kolay olacaktır.

Görüşleriniz paylaşmak için ; Buradan

Kötüye kullanım ile ilgili mesajlarınız için; Buradan

Telif hakları, mülki işlemler için; Buradan


Facebook ile iletişime geçtim dönmediler ne yapmalıyım ?


Yukarıda bahsettiğimiz gibi değerli arkadaşlar iletişim kurarken Facebook ile durumumuza ve sorunumuza yardımcı olacak departmana e-mail atmalı ve iletişime geçmeliyiz aksi taktirde gönderdiğiniz mesajlar değerlendirilmeyecek ve Facebook tarafından göz ardı edilecektir.

Facebook Türkiye e-mail adresi, ofisi varmıdır ?

Bunun için geniş çaplı bir araştırmam oldu. Şu aşamada Facebook türk mail adresleri, facebook türkiye ofisi gibi v.b Türk kullanıcılarına özel iletişim olanakları bulunmamaktadır.
Dileriz ki kısa zamanda bir Türkiye ofisi açılır.
Facebook'un Avrupa ve Afrika'dan sorumlusu Diego Oliva buna pek sıcak bakmıyor. Facebook global bir hizmet veriyor şu aşamada sonuç olarak bir Fransız, bir İtalyan yada bir Alman'da yukarıdaki e-mail adreslerini kullanmak zorunda Facebook'un ülkelere özel iletişim olanağı verdiği e-mail yada bir ofis bulunmamakta.
Tüm kontrol merkezi ABD sınırları içerisindedir.