Biliyorsunuz ki neredeyse her 3 kişiden biri, artık kendine ait bir internet sitesine sahip.Dolayısıyla internet alemine ilgi ve istek arttı.Site açmak isteyen ancak maddi olarak imkanı olmayan veya kodlama bilgisine sahip olmayan arkadaşlar da internet aleminde kolay kolay yer bulamıyor.Bloginyo da bunun için kendilerine ait bir altyapı olayı geliştirmiş. İyi okumalar !
Öncelikle Bloginyo çok yeni bir sistem.Açıkları, hataları vs. olabilir ancak biz bu tür bir hata görmedik.Sistemin işleyişinden bahsetmek gerekirse Bloginyo kayıt bölümüne girerek siteadresi.bloginyo.com şeklinde kendinize ait bir blog ismi oluşturuyorsunuz.Daha sonra mail, site başlığı gibi belirli başlı bilgileri de girerek internet sitenizi oluşturuyorsunuz.Bloginyo, en çok tercih edilen CMS altyapısı olan WordPress’i tercih etmiş.Binlerce tema ve eklenti seçeneğine sahip WordPress, gerçekten Bloginyo için iyi bir tercih olmuş.

Son olarak girdiğiniz mail adresine bir onay maili alıyorsunuz.Bu onay mailine girerek belirtilen linke tıklıyorsunuz.Bu sayede internet siteniz aktif oluyor ve ekrana kullanıcı adı ve şifreniz çıkıyor.Bu bilgiler ile sitenizin yönetim paneline girebilir, gerektiği zaman da bu şifrenizi değiştirebilir veya farklı bir kullanıcı ekleyebilirsiniz.
Ayrıca nasıl oluyor bilinmez ama yeni açılan siteler aşırı hızlı bir şekilde hit almaya başlıyor. Örneğin siteyi açıp 5 özgün yazı girdiğiniz de bi anda 100 un üstünde hit gelmeye başlıyor ilk 2 3 haftadan sonra başlıyor ve kaynaklar google den gelmiyor doğrudan geliyor. Açılan siteler için büyük bir fırsat ben daha önce böyle birşey görmemiştim açıkçası. Sistemlerde index hızı pek yüksek değil malum sistem daha yeni ama all in seo gibi eklentiler mevcut istediğiniz gibi ister yoast seo ister all in seo kullanabiliyorsunuz hemde gördüğüme göre PRO sürümü gayet ilgimi çekti muhtemelen ya anlaşmaları var yada satın almışlar. ayrıca çoğu zaman bakım için uyarılar yapılıyor ama siteler açık kaliyor sistemler suan çok hızlı denilemez. Malum okadar eklenti var hepsini açan insanlar var öyle olunca durum yavaşlatıyor şahsen ben bu eklentileri kursam hatta yarısını piyasadaki hosting lerden birini alsak sanırım site açılmaz artık her neyse bloginyo sistemlerinde haber botları vs de mevcut tabi bunlar ücretli sistemlerde mevcut daha site açılır açılmaz bunları alan birkaç site mevcut.
Ayrıca belirtelim siteler de google analiytcs pro ve google Adsense eklentileri mevcut bunlar ile adsense bagliyabiliyor yada analiytcs hesabinizi dogrulayabiliyorsunuz. Bitmedi hemde reklam eklentileri ile istediğiniz reklamı sitenize koyabiliyorsunuz wordpress.com gibi sitelerde bu özellikler yok.

Kurulan bir site ilgimi çekti aynı zamanda premium sanırım çekiliştende kazanmış olabilir bloginyo arada sırada projeleri iyi olanlar ve çekiliş yaparak premium dağıtıyor tabi bu site onlardan birimidir bilinmez ama açılan ve domain bağlanan bir site tabiki (domain bağlamak da tamamen ücretsiz admin panelinden bağlama islemlerini yapabiliyorsunuz)

Realhaberciniz Türkiyenin haber platformu bu sitede bloginyo sistemlerinde ve gayet güzel hızlı.
Herneyse bloginyo tanıtımı bukadar. Herşey size bağlı bana kalırsa proje mükemmel hale getirilebilir. Yardımcı olabileceğim yada başka sorularınız var ise lütfen iletin.


Bloginyo Site Oluşturma Linki

Bloginyo İnternet SitesiBir başka dev proje tanıtımı için lütfen pm atınız.