İtfaiye oyunları oynamak farklı bir tecrübe olurdu değil mi? İşte yangın söndürmenin yanı sıra insanların can ve mal emniyetini güvence altına alan itfaiyecileri artık flash oyunlar sektöründe de görebileceğiz. Flash oyunları ile onların yaptıkları aktiviteleri yerine getireceğiz. İtfaiyecilik mesleğinin sevdirilmesine olanak sağlayan bu oyunları oynayan çocukların el-göz becerilerini de geliştirdiği aşikardır.

itfaiye oyunu oynamak isteyen çocuklar için size bir önerimiz olacak. Kahraman Oyunları sitenin İtfaiyeci Sam bölümü tam da size göre. Burada itfaiyeci eğitim kulesinde İtfaiyeci Sam ile eğitime tabi tutulacak, helikopter ile yangınları söndürmeye gideceksiniz.

İtfaiyecilik mesleğinin sevdirilmesinde son dönemde çocuk kanallarında çizgi filmini izlediğimiz İtfaiyeci Sam in rolü büyüktür. İtfaiyeci Sam, özellikle Amerikada bir kahraman olarak görülmektedir. Yangın çıkan bir binada mahsur kalan çocuğu kurtarmak için kendi canını hiçe sayan itfaiyeci sam bu davranışı ile tüm dünyaya örnek teşkil eden insanlık dersi vermiştir. Dolayısıyla itfaiyeci sam o zamandan bu yana ABD de itfaiyeciler için fenomen olan bir şahsiyet olmuştur. İtfaiyeci Sam oyunlarını oynarken hem onun anısını hatırlatmak ve hem de örnek davranışını çocuklara aşılama imkanına kavuşmuş olacağız. Kahraman Oyunları sitesi olarak itfaiyeci Sam oyunlarını çocukların istifadesine sunduğumuzu bir kez daha belirtelim. İtfaiye oyunları oynamak için harika ve nezih bir ortam isteyenler burada, ya siz neredesiniz?